Trnavský jarmok

10.09.2021

Jarmočný víkend v Trnave odštartuje už v piatok večer a do nedele ponúkne niekoľko menších podujatí

 

Tradičný trnavský jarmok tento rok nahradí Jarmočný víkend, počas ktorého nebude chýbať koncert Rozlúčka s letom, podujatie Stredovek pod hradbami, ako aj pátranie po záhade Mocného opasku pre rodiny s deťmi. V uličkách mesta Trnavy nájdete pestrý program, stánky s remeselníkmi aj kolotoče.

 

Jarmočný víkend sa začne v piatok večer 10. septembra o 20:00 hod. podujatím Rozlúčka s letom. V mestskom amfiteátri to na záver sezóny rozbalia dvojkoncertom trnavská skupina Hudba z Marsu a Richard Müller.

 

Počas druhého septembrového víkendu si pripravili Mesto Trnava spolu so Zaži v Trnave - Mestským kultúrnym strediskom pod mestskými hradbami a v uličkách centra mesta plnohodnotný program, ktorý tento rok nahradí tradičný jarmok.

 

„V sobotu a v nedeľu, 11. - 12. septembra, nebude chýbať podujatie Stredovek pod hradbami v Sade Antona Bernoláka. Začiatok bude v oba dni o 10:00 hod. V sobotu sa návštevníci zabavia večernou tancovačkou do 22:00 hod. a v nedeľu budú brány podujatia otvorené do 19:00 hod.," hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

 

Podujatie Stredovek pod hradbami, ktoré má v Trnave už dlhoročnú tradíciu, prinesie okrem tradičných šermiarskych vystúpení aj novinku - živú simuláciu stredovekého mestečka pod hradbami. „Vnorte sa s nami do fungujúceho sveta mikro ekonomiky. Vyskúšajte si život remeselníka, alebo aké je to byť kočovným obchodníkom s karavánou. Možno vás naopak zláka dobrodružstvo a necháte sa naverbovať do mestskej posádky, ktorá sa stará o poriadok v uliciach," hovorí Matej Juran zo Zaži v Trnave - Mestského kultúrneho strediska.

 

Stredoveký život počas jedného víkendu môže byť príjemným vybočením z rušného novodobého sveta. Drevený kolotoč, stredoveká kuchyňa, tradičné remeslá, ako aj možnosť si vyskúšať rytierske brnenia či streľbu z kuše umožní všetkým zažiť stredovek na vlastnej koži. Nesmie chýbať ani pravá stredoveká tancovačka. „Počas sobotného večera vás do tanca vtiahnu chytľavé melódie bretónskej tancovačky," dodáva Matej Juran.

 

Mesto Trnava zároveň pripravilo aj GPS hru Mocný opasok so špeciálnymi interaktívnymi živými výstupmi hercov pri jednotlivých stanovištiach. Podujatie je vhodné pre celú rodinu a ponúka vyriešiť záhadu Mocného opasku a nájsť kľúč od Dolnej brány. Hra bude prebiehať v sobotu aj v nedeľu od 15:00 do 18:00 hod. Jej začiatok bude pri Mestskej veži a povedie popri trnavských hradbách.

 

„Jednotlivé stanoviská budú okorenené o interaktívne herecké vstupy plné vtipu, ponaučenia aj akcie. Hra spája históriu, technológiu, inštalácie v životnej veľkosti, rôzne hádanky a prekvapenia, napínavý príbeh a prechádzku peknými uličkami. Stačí mať telefón s pripojením na internet, nabitú baterku a pohodlné topánky," uvádzajú organizátori podujatia.

NOVINKY

Pripravili sme balíčky s čajom, medom a medovinou. Ideálny darček pre priateľov, zamestnancov alebo obchodných partnerov.

viac

Podujatia

Druhý adventný víkend v Medolandii

Pozývame na nákup medu a medových produktov a hru "Veľká perníková pátračka v Medolandii" pre menšie deti.

viac

Aktuality

Decembrová akcia

03.12.2021

viac

Zostaňme v spojení

Pozrite sa, ako žijeme na FACEBOOKu

Facebook Instagram YouTube

Na FACEBOOKu nájdete aj:
Včelie produkty
Med

Novinky priamo do Vášho mailu
Prihláste svoju adresu