Účinky včelích produktov na naše zdravie

18.03.2020

Blahodarne účinky včelích produktov na naše zdravie poznáme a využívame už po stáročia. Aj dnešná moderná medicína potvrdila oprávnenosť používania včelích produktov ako súčasť našej stravy, či kozmetiky. Sú zdravé, prírodné a bez chemických látok.

Med

Azda najhlavnejším a najčastejšie používaným včelím produktom je med, ktorý obsahuje až 181 užitočných látok, minerálov a vitamínov. Z toho vyplýva, že med je nielen skvelá maškrta, ale aj vynikajúci pomocník pre podporu imunity.

Sme hrdí na to, že v našej produkcii pracujeme len so slovenskými a overenými dodávateľmi. Môžeme vám tak ponúknuť kvetový, agátovýlesný med v tej najlepšej kvalite.

   


Propolis

Za posledné dni sa najpredávanejším produktom v našom e-shope stal propolis, ktorý sa vyznačuje vysokohojivým a protizápalovým účinkom. Vďaka vysokému obsahu aminokyselín a vitamínov pôsobí proti baktériám, vírusom, kvasinkám a plesniam. Propolis u nás nájdete vo forme suchého propolisu pre prípravu domácich tinktúr, alebo vo forme už pripravenej tinktúry a tiež ako sprejmasť.

Propolis tiež spracovávame aj do nášho medu a výsledkom je chutná a zdravá maškrta, ktorá chutí aj deťom.

 


Peľ

Peľ zaraďujeme už dlhodobo medzi najobľúbenejšie produkty v našom e-shope. Peľ patrí medzi vzácne a vysoko cenené včelie produkty, nakoľko obsahuje všetky bioaktívne látky z prírody, ktoré náš organizuje potrebuje. Všeobecne môže posilniť oslabený imunitný systém a v mnohých prípadoch preukazuje aj liečivé účinky zhodné s liečivými účinkami rastlín, z ktorých pochádza. Medzi najpredávanejšie formy včelieho peľu patrí sušený včelí peľmed s kvetovým peľom.

 

Materská kašička

V posledných desaťročiach sa stala materská kašička stredobodom pozornosti výskumu aj praxe po celom svete. Je bohatá na vitamíny A, B, C, D, E a obsahuje 18 minerálov a aminokyselín. V mnohých obdobných literatúrach je označovaná za najkoncentrovanejšiu výživnú látku na Zemi. Pre jej pozitívne účinky na pleť sa častokrát stáva súčasťou kozmetických prípravkov. Med s materskou kašičkou, či Medový sirup s materskou kašičkou a propolisom nájdete aj v našom eshope.


   


NOVINKY

Predstavujeme Vám nový vzhľad etikiet Ochutených medovín

viac

Podujatia

Hudobný večer v ružovej záhrade

V sobotu 22. augusta 2020 od 18:00

viac

Zostaňme v spojení

Pozrite sa, ako žijeme na FACEBOOKu

Facebook Instagram YouTube

Na FACEBOOKu nájdete aj:
Včelie produkty
Med

Novinky priamo do Vášho mailu
Prihláste svoju adresu